Zavolajte nám

+421 948 760 620

Praktické rady a tipy od nás pre vás

technicka podpora
Určite, radi by sme vám predstavili náš tím odborníkov na hydroizolácie. Sme tu pre vás, aby sme vám poskytli spoľahlivé a efektívne riešenia pri ochrane vašej stavby pred nežiaducou vodou. V našej firme sú zamestnaní skúsení odborníci, ktorí vám ochotne poradia a pomôžu vám vybrať ten najvhodnejší hydroizolačný systém pre vašu stavbu.
Okrem samotnej realizácie hydroizolácie vám poskytujeme aj technickú podporu, ktorá vám umožní mať prehľad o všetkých aspektoch práce a zodpovedať vaše otázky. Naša práca nie je iba o samotnej hydroizolácii, ale aj o poskytnutí kvalitnej služby, ktorá vám zabezpečí dlhodobú ochranu a bezpečnosť vášho domova alebo iného objektu. Kontaktujte nás a dovoľte nám pomôcť vám ochrániť vašu stavbu pred vodou a inými nepriaznivými vplyvmi počasia.

KEĎ NEMÔŽEME ZAŤAŽOVAŤ STRECHU

  1. PVC izolácia lepená
  2. v prípade ak máme strechu do ktorej nieje možné kotviť, alebo ju napríklad zaťažiť štrkom. Tak v tomto prípade doporučujeme riešiť túto izoláciu lepením.
  3. Montáž PVC izolácie lepením je veľmi pevná a bez nutnosti takúto strechu zaťažovať, alebo narúšať stropnú dosku kotvami. Na tento spôsob izolácie je možné použiť napríklad Fatrafol 807, alebo Bauder.

 

 

Ako zvoliť tú správnu hrúbku izolácie?

Hrúbka izolácie sa vo všeobecnosti odvíja od platnej technickej normy. V závislosti od daného materiálu a typu strechy stačí zvyčajne približne 18 - 24 cm izolácie. Pre dosiahnutie odporúčanej hodnoty je potrebné asi 32 cm izolačného materiálu. Závisí to od tepelnotechnických vlastností použitých materiálov aj pôvodnej konštrukcie. Pochopiteľne však záleží aj na kvalite realizácie izolácie. Pre výpočet hrúbky sa používa hodnota súčiniteľa tepelnej vodivosti ? (lambda). Najviac izolácie vyžaduje realizácia energeticky pasívnych domov, kde sa môžeme stretnúť s hrúbkami izolácie aj na úrovni 40 cm.

Mýty o penovom polystyréne - je pravda, že polystyrén mizne?

V poslednej dobe sa nám stáva, že zákazníci prichádzajú s otázkou na miznutie polystyrénu. Tak čo je na tom pravdy? Penový polystyrén je samozrejme dobrý izolátor  s radom veľmi dobrých izolačných vlastností. Pri správnom určení typu a veľkosti umožňuje vytvoriť veľmi dobré zateplenie ktoré bude na niekoľko desaťročí.Ako príklad by sa dal uviesť aj test ktorý robila na polystyrén firma BASF pred viac ako 40 rokmi. V tomto teste sa preukázalo, že pri správne použitej izolácií zostávajú všetky vlastnosti plystyrénu nezmenené. Zistilo sa, že polystyrén nepráchnivie, nestárne, nehnije a tak tiež neboli zistené žiadné iné príčiny miznutia polystyrénu dôsledkom prirodzeného stárnutia. Samozrejme toto všetko je pravda, len za predpokladu, že použitie polystyrénu bolo správne inštalované čo znamená že nie je vystavený účinkom UV žiarenia. V opačnom prípade môžu u vlastnotí polystyrénu nastávať zmeny ako zožltnutie a neskôr po určitom čase aj rozpadávanie sa. Preto je veľmi dôležité aby  polystyrénové dosky ktoré sú inštalované vo vonkajších priestoroch boli dôkladne chránené pred atmosferickými vplyvmi.Takzvané ”miznutie polystyrénu” nastáva ak sa nedodržiavajú podmienky pre jeho použitie.  Toto všetko úzko súvisí s jeho inštaláciou a povrchovou úpravou popísanou už vyššie, ale tiež samotnými vlastnoťami polystyrénu, najmä jeho špecifickou konštrukciou, tepelnou a chemickou odolnosťou. Toto všetko treba zvážiť pri výber polystyrénu. Tento jav ale nemá nič spoločného s pojmom miznutia, ale iba s porušením pórovitej štruktúry v nevhodných podmienkach: vplyvom vysokých teplôt, prekračujúcich prípustné hodnoty pre používanie a agresívneho pôsobenia niektorých organických zlúčenín. Polystyrén je odolný voči teplotám do 80 °C. Ak je vystavený vyšším teplotám presahujúcim  80 °C, nasleduje u polystyrénu mäknutie a roztápanie sa. S touto situáciou sa môžeme často krát stretnú pri realizáciach strešných izolácií, kde sa používajú lepidlá a dechty na prilepenie lepenky, alebo iných materiálov. Ddechty, alebo lepidlá sa pri aplikácií nahrievajú na vysoké  teploty a tým prekračujú prípustnú hranicu a tým nastáva mäknutie, roztápanie čo má za následok rozpadanie sa štrukťúry penového polystyrénu. To isté môže napríklad nastať aj pri zhotovení strešnej izolácia ak je tmavej farby, ktorá absorbuje slnečnú energiu a vplyvom slnečných lúčov sa prehrieva a ťým narušuje štruktúru a vlastnoti polystyrénu.

Preto pri výbere izolácie by sme doporučovali voliť kvalitný material ktorý ma presné materiálové vlastnoti na danú izoláciu konštrukcie a zároveň samotnú  izoláciu riešiť len s kvalifikovaným a certifikovaným realizátorom.

Akú izoláciu?

Aké druhy izolácie sa najčastejšie používajú na podkrovie a strechu?

Často krát sa tu môžeme stretnúť s fúkanou izoláciou. Či už celulózovou alebo minerálnou, ktorá ma v prípade zatepľovania striech tú výhodu, že sa dostane aj do ťažko dostupných miest. Tento izolačný materiál je vyrobený z minerálnej vlny (čadič, sklo) a okrem toho, že chráni proti zime a letnému slnku, má aj kvalitné protipožiarne vlastnosti. Vlna sa fúka priamo do dutiny stropu, alebo na voľnú plochu. Veľkou výhodou tejto aplikácie je, že pri nej nevzniká odpad. Osobitnou možnosťou je fúkaná tepelná izolácia z celulózových vločiek.

Alternatívou fúkanej izolácie sú v tomto prípade drevovláknité izolačné dosky, ktoré predstavujú prírodný a ekologický produkt vyrobený z obnoviteľných zdrojov. Veľkou výhodou týchto dosiek je možnosť použiť ich aj pri realizácii samotného konštrukčného systému drevostavieb a naviac majú aj veľmi dobrú schopnosť zvukovej izolácie. Pre miesta s rizikom prenikania vlhkosti sa vyberajú také drevovláknité dosky, ktoré sú vybavené hydrofóbnymi prímesami, čím odpudzujú vodu.

Inou variantou pre tepelnú izoláciu striech a podkroví sú dosky z polystyrénu,  šedého polystyrénu alebo minerálnej vlny. Aj minerálna vlna (jej súčiniteľ tepelnej vodivosti je od 0,035 W/(m.K)) patrí dnes medzi najpoužívanejšie izolanty. Surovinou pre jej výrobu sú nerastné suroviny čadič (čadičová alebo kamenná vlna) a kremeň (sklená vlna), ktoré sa pri výrobe tepelne spracovávajú. Veľkou výhodou týchto izolačných materiálov je vysoká priepustnosť pary, ktorá umožňuje vyparovanie vlhkosti von z konštrukcie stropu či stien, čo umožňuje využívať minerálne vlny pri stavbe difúznych otvorených konštrukcií.

Tepelná izolácia budov je dôležitým faktorom pre dosiahnutie tepelnej pohody jeho obyvateľov. Priemerná domácnosť za tým účelom spotrebuje cca 60 % z celkovej spotreby energie. Izolácie znižujú nechcené tepelné straty, tým aktívne znižujú energetickú náročnosť vykurovania ale aj chladenia.

 

 

  • Izolácie striech, domov
  • Poradenstvo

Tech. podpora

Nezabudnite!

Overení a vyškolení pracovníci znamenajú, že za ich prácou nájdete veľa spokojných zakázníkov. Preto naše odporúčanie je, že vždy treba kvalitu brať ako hlavný faktor. Proste spkojnosť rovná sa kvalita obzvlášť to platí pri izoláciách a to dvakrát.

Cenová ponuka GRÁTIS

Napíšte nám

Ponuka práce

Ponuka práce

Hľadáme pracovníka na stavby v Bratislave! Ak ste ochotný pracovať v dynamickom prostredí a máte záujem o stabilnú prácu na rôznych projektoch, máme pre vás skvelú príležitosť. Vyplňte náš dotazník na našej webovej stránke a my sa vám ozveme s viac informáciami. Pridajte sa k nášmu tímui a spoločne staviame lepšiu budúcnosť!

DOTAZNÍK